Elektromobily

Každý může vnímat výhody elekromobilů v něčem jiném. Jedním z úhlu pohledů je ekokologie. Vědecká studia dokázala, že v celém životním cyklu jsou v mnoha případech elektromobily k životnímu prostředí šetrnější.

A co dobíjecí infrastruktura? Je třeba si přiznat, že u nás v České republice je v tomto směru stále co zlepšovat. Na druhou stranu, majitelé rodinných domů si mohou dobíjet své auto doma a veřejná místa k dobíjení využijí jen výjimečně. Také mnoho firem již zavedlo možnost dobíjení vozů svých zaměstnanců.

Koho trápí životnost elektromobilů, tak je nutno zmínit, že baterie takového vozu svým používáním ztrácí kapacitu, ale ne zase tak rychle, jak si mnozí mohou myslet. Nyní lze zakoupit ojeté elektromobily, kdy jejich stáří dosahuje dokonce i 10 let a jsou stále funkční i přes to, že technologie ochrany baterie jistě nebyla na takové úrovni, jako dnes. Kapacita baterie u těchto starších vozů se pohybuje přibližně kolem 70 %.   

Často obávaný dojezd elektromobilů trápí mnohé z vás. Je pravda, že delší trasy je nutné si předem naplánovat. Dojezd elektromobilů se uvádí mezi 200 až 600 km a významně ho ovlivňuje počasí. To znamená, že reálný dojezd se v průběhu roku liší a rozdíly jsou opravdu znát. U vozu v ročním období s nejnižší měsíční spotřebou byl teoretický dojezd 400 km, kdežto v prosinci už jen 270 km dojezd

Výhody elektromobilů

Dobíjení z domova

Majitelé rodinných domů si mohou dobíjet své auto doma a veřejná místa k dobíjení využijí jen výjimečně.

Dojezd 200-600 km

Dojezd elektromobilů se uvádí mezi 200 až 600 km. Je ovlivněn počasím.

Šetrné k životnímu prostředí

Vědecká studia dokázala, že v celém životním cyklu jsou v mnoha případech elektromobily k životnímu prostředí šetrnější.