Plug-in Hybrid

Hybridním pohonem označujeme kombinaci několika zdrojů energie pro jeden vůz. U hybridního automobilu se jedná o kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru.

Plug-in Hybrid, také „hybrid do zásuvky" jsou takové automobily, jejichž baterii lze dobíjet i z elektrické zásuvky. Cílem je umožnit jízdu na čistě elektrický pohon a kratší vzdálenosti.  Na dlouhé cesty nutné zapojit do akce spalovací motor. Zkrátka, když dojde k vyšťavení baterií, nemusíte spěchat k nejbližší dobíjecí stanici. Výhodou je, že výkon není omezen, protože řízení hybridu je podobné řízení tradičního automobilu s automatickou převodovkou. Většinou lze také zvolit výběr jízdního režimu, od ekologického po sportovní, na základě potřeb vlastních jízdních podmínek.

Kdy se tedy Plug-in Hybrid vyplatí? Tehdy, pokud většinou jezdíte ve městě a okolí. Největší užitek přinese jízda pouze na elektrický pohon. 

 

 

 

Výhody pohonů

„hybrid do zásuvky"

Baterie lze dobíjet také z elektrické zásuvky.

Výkon není omezen

Řízení hybridu je podobné řízení tradičního automobilu s automatickou převodovkou.

Možnost zapojení spalovacího motoru

Na dlouhé cesty nutné zapojit do akce spalovací motor. Když dojde k vybití baterií, nemusíte spěchat k nejbližší dobíjecí stanici.